Kontrola dostępu dla szpitali, przychodni, gabinetów medycznych, klinik weterynaryjnych

Zadbaj o bezpieczeństwo obiektu, danych, personelu oraz pacjentów

Szpitale, przychodnie, gabinety medyczne

Kontrola dostępu w szpitalu oraz placówce medycznej

Kontrola dostępu w szpitalu, przychodni, placówkach medycznych to kluczowy element zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów, personelu medycznego oraz infrastruktury medycznej. Obecnie współczesne instytucje medyczne są skomplikowanymi organizacjami, które wymagają zabezpieczeń na różnych poziomach, tak aby zapewnić poufność, ochronę danych a także efektywność działań. Kontrola dostępu obejmuje zarówno fizyczne, jak i wirtualne środki, mające na celu ochronę różnych obszarów i zasobów.

W kontekście fizycznego bezpieczeństwa, kontrola dostępu w szpitalu może obejmować:

Identyfikację personelu i pacjentów: Każdy pracownik i pacjent powinien posiadać odpowiedni identyfikator (np. breloczek, karta magnetyczna) umożliwiający dostęp do odpowiednich obszarów. Dzięki temu dostęp ograniczony jest tylko dla osób uprawnionych.
Systemy zamków i kluczy: Wszystkie pomieszczenia, od sal operacyjnych po pomieszczenia z medykamentami, powinny być zabezpieczone za pomocą odpowiednich zamków i kluczy, dostępnych tylko dla wybranych pracowników.
Monitoring wizyjny: Kamery monitorujące różne obszary szpitala pozwalają na stałe monitorowanie sytuacji oraz rejestrowanie zdarzeń.
Systemy alarmowe: Awaryjne przyciski alarmowe oraz systemy wykrywania wstrząsów mogą pomóc w szybkiej reakcji na niebezpieczne sytuacje.
Bariery fizyczne: Szpitale mogą stosować bariery fizyczne, takie jak bramki obrotowe, turnikety lub blokady, aby kontrolować przepływ osób w konkretnych obszarach.

Wirtualna kontrola dostępu obejmuje:

Systemy uwierzytelniania: Systemy oparte na hasłach, kartach magnetycznych czy biometrii (takiej jak odciski palców lub skan twarzy) pozwalają na uwierzytelnienie tożsamości użytkowników przed dostępem do systemów komputerowych zawierających wrażliwe dane medyczne. Zabezpieczanie danych medycznych: Dostęp do danych medycznych pacjentów powinien być ściśle ograniczony tylko do uprawnionego personelu medycznego. Systemy kontroli dostępu mogą zapewnić, że tylko odpowiednie osoby mają dostęp do konkretnych informacji.
Monitorowanie aktywności: Rejestrowanie i monitorowanie aktywności personelu w systemach informatycznych może pomóc w identyfikacji ewentualnych naruszeń bezpieczeństwa.

Kontrola dostępu w szpitalu – system Protectimo

Kontrola dostępu w szpitalu ma na celu nie tylko ochronę pacjentów i personelu, ale także zapewnienie sprawnego funkcjonowania placówki medycznej. Dzięki właściwie skonfigurowanemu systemowi, szpital może minimalizować ryzyko utraty danych, nadużyć oraz innych zagrożeń, które mogą wpłynąć na jakość świadczonych usług medycznych.

Kontrola dostępu Protectimo umożliwia szybki i przede wszystkim prosty dostęp do wybranych stref budynku (sala operacyjna, oddział ratunkowy, oddział pacjentów, laboratorium) przy jednoczesnym wykluczeni dostępu do innych np. magazynu z lekami czy archiwum z dokumentacją medyczną. Umożliwia proste nadawanie uprawnień i zarządzanie systemem z poziomu aplikacji webowej z dowolnego miejsca i dowolnej porze, gwarantując bez wątpienia wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodne funkcjonowanie placówki medycznej 24/7. Jeśli chcesz znać więcej szczegółów na temat systemu – skontaktuj się z nami!

Dla kogo system kontroli dostępu Protectimo

Szpitale

Przychodnie

Gabinety medyczne

Kliniki weterynaryjne

FUNKCJE SYSTEMU

01

Nadawaj różne uprawnienia dostępu do pomieszczeń w zależności od kwalifikacji kadry medycznej  i personelu

02

Kontroluj kto ma dostęp do wybranych części budynku, pięter i  laboratorium 

03

Podnieś bezpieczeństwo pacjentów, sprzętu, lekarstw i poufnych danych medycznych

04

Uzyskaj dane o dostawcach znajdujących się na terenie budynku

  • Rejestruje wejścia i wyjścia osób z pomieszczeń, sfer, pięter
  • Nadaje prawa dostępu do wybranych pomieszczeń tylko upoważnionym osobom lub zespołom
  • Umożliwia różne metody identyfikacji uzytkowników: karty RFID, kod QR, indywidualny PIN.
  • Pozwala tworzyć i konfigurować indywidualne raporty związane z czasem pracy Twoich pracowników
  • Stanowi proste i nowoczesne narzędzie dla działów kadr, które oszczędza czas i podnosi efektywność pracy
  • Umożliwia szybką i prostą rejestrację gości
  • W przypadku awaryjnych sytuacji pozwala na szybką lokalizację osób w obiekcie

Nowoczesny system kontroli dostępu Protectimo oparty na chmurze

Rozwiązania dla szpitali, przychodni, punktów medycznych, gabinetów medycznych, klinik weterynaryjnych

Jak kupić system Protectimo

  1. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub wyślij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego, który znajdziesz na naszej stronie w zakładce Kontakt lub Cennik.
  2. Nasz ekspert omówi z Tobą szczegóły wprowadzenia systemu kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy lub zarządzania obsługą gości, dostosowane do ilości użytkowników i wymagań Twojego budynku.
  3. Dobierzemy odpowiedni sprzęt i optymalne rozwiązania dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i budżetu.
System kontroli dostępu w chmurze Protectimo

Protectimo Sp. z o.o.

ul. Stanisławowska 47

54-611 Wrocław

KRS: 0000899881 

NIP: 8943167870 

Tel.: +48 516 089 997 

Tel.: +48 606 432 552

Email: info@protectimo.com

Social Media